Půjčky pro důchodce jsou tedy zaměřené na tuto kategorii klientů. Může se jednat o malé a krátkodobé půjčky, ale také vyšší a s dlouhodobým splácením.
Pokud se jedná o částku do 20000 korun, tak tu je možné získat okamžitě. Bez složitého papírování vyplníte online formulář, během několika minut dojde ke schválení a peníze jsou na cestě. Nutné je si však uvědomit, do kdy přesně máte takovou půjčku splatit. Může se totiž stát, že příjem z důchodu vám chodí později, než je stanovená doba splatnosti a vám začnou nabíhat úroky z prodlení. Částka se tak může zbytečně navýšit. Vypočítejte si tedy předem, jestli stanovená lhůta, třeba 30 dnů, se vejde do termínu výplaty příjmu.
Většina půjček se vyplácí přímo na bankovní účet. Některé nebankovní společnosti však počítají také s tím, že senioři nemusí používat bankovní účet a nabízejí další možnosti výplat. Například složenkou nebo výplata přímo obchodním zástupcem.
Možná byste řekli, že člověk v důchodu není pro finanční instituce atraktivním klientem. Budete se divit, ale je. Je to hlavně tím, že starobní důchod vám nikdo nevezme, kdež to zaměstnání můžete kdykoliv ztratit.
Asi vám také vrtá hlavou, jaký je maximální možný věk pro získání půjčky?
V případě malých půjček s krátkodobým splácením nehraje roli věk, ale příjem. U vyšších půjček, a především hypoték je již doba splácení, a i celková vypůjčená částka věkem ovlivněna. Například v případě, že vám je 60 let, tak maximální možná doba splácení je 10 let.